GRUPA III - KONTYNUUACJA PROGRAMU KLUB MLECZAKA - KROKODYL ALEKSANDER U DENTYSTY

miesiąc temu

Klub Mleczaka” to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków z którym swoją przygodę kontynuuje grupa III. W lutym, w ramach programu zrealizowano zajęcia, których celem było propagowanie dbania o higienę jamy ustnej i profilaktykę zębów...

Podczas zajęć i codziennych czynności higienicznych przedszkolaki utrwalały wiedzę nt. częstotliwości i sposobu właściwego szczotkowania ząbków i dbania o nie. Eksperymentowały, badając twardość skorupki jajkek po umyciu jednego z nich pastą z fluorem i całodobowym moczeniu jajek w słodkim napoju zawierającym kwas. Przedszkolaki już wiedzą, że kwas ma bardzo złe działanie na twardą skorupkę oraz na szkliwo ich mlecznych ząbków.

W ramach zajęć popołudniowych dzieci wykonywały różne prace plastyczne, wypełniały karty pracy związane z tematyką oraz wykonywały elementy pracy konkursowej czyli Krokodyla Aleksandra.

Za nami kolejne zajęcia programu wg scenariusza nt: "Idziemy na przegląd zębów z Krokodylem Aleksandrem" podczas których dzieci wysłuchały opowiadania o Krokodylu i jego bolącym zębie, rozmawiały nt. zawodu stomatologa, dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny i jakie rzeczy się w nim znajdują.

Podsumowaniem lutowych zajęć był drugi konkurs "KROKODYL ALEKSANDER U DENTYSTY"który polegał na wspólnym wykonaniu pracy plastycznej krokodyla dowolną techniką, sfotografowaniu go podczas wizyty u dentysty i przesłaniu zdjęcia do organizatorów.

Oto nasze zdjecie konkursowe:

Dla przedszkolaków najlepszą atrakcją była zabawa w przegląd stomatologiczny w utworzonym w sali gabinecie, podczas której dzieci dzielnie siadały na fotelu i przed panem stomatologiem oraz panią asystentką otwierały buzię w celu sprawdzenia stanu zdrowia i czystości ząbków.

Dzięki takim zajęciom przedszkolaki wiedzą jak prawidłowo dbać o zęby, że nie trzeba się bać wizyt u dentysty i że na przeglądy powinno się chodzić co pół roku. A Krokodyl Aleksander na swoim fotelu stomatologicznym wita na co dzień dzieci wchodzące do przedszkola, przypominając o dbaniu o dziecięce ząbki.

STRONA 1

STRONA 2

Przy okazji realizacji naszych zajęć związanych z zawodem dentysty, składamy wszystkim Stomatologom Wszystkiego Najlepszego z okazji Ich święta