OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

miesiąc temu

Po raz kolejny przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Młp. włączyły się w obchody DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024.

Z tej okazji w przedszkolu, podczas ferii zimowych, w grupach odbywały się zajęcia edukacyjne, których głównym celem było zapoznanie dzieci z komputerem i Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Dzieci próbowały wyjaśnić własnymi słowami: Co to jest Internet, odszukiwać go w sprzętach. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa oraz korzyści płynące z Internetu. Wiele grup stworzyło własną sieć internetową, porównując ją do pajęczej sieci.

Dzieci oglądały i słuchały bajek, które uświadomiły przedszkolakom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Poznały i zapamiętały strony internetowe, które są bezpieczne dla dzieci. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone na podstawie: filmu animowanego, bajki wg scenariusza „Mój przyjaciel Necio”, bajek profilaktycznych z serii „Owce w sieci”.Poznały również bajki z serii  Sieciaki.pl.”, prowadziły „Zabawy z klawiaturą”, śpiewały piosenki „Fajnie w Internecie”, „Piosenka o niebezpiecznym świecie”, „Necio Rap”.

Przedszkolaki podczas zajęć plastycznych przygotowały prace plastyczne nt.„Laptop”, kolorowały Robocika Necio.

Akcja „Bezpieczny Internet” przebiegała sprawnie i zaangażowała do działań wiele dzieci, rodziców i nauczycieli.
Będziemy kontynuować tę akcję w kolejnych latach.

FOTOGALERIA

W zakładce POCZYTAJ MAMO, TATO pojawił się artykuł  7. PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W SIECI -  zapraszamy do lektury, bo to ważny temat.

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją multimedialną   Przedszkolaki w świecie TIK.

Za włączenie się w obchody DBI nasze przedszkole otrzymało Podziękowanie