OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI - GRUPA III

miesiąc temu

W ubiegłym tygodniu w grupie III odbywały się zajęcia i zabawy matematyczne w związku z obchodami „Ogólnopolskiego Dnia matematyki”....

Święto matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację „World Education Games” w 2007r. Od tego czasu co roku 12 marca biorą w nim udział przedszkolaki i uczniowie z 98 krajów świata. W tym dniu kraje są zapraszane do udziału w zajęciach dla uczniów i ogółu społeczeństwa w szkołach, muzeach, bibliotekach i innych przestrzeniach. Święto ma na celu pobudzanie kreatywności i zwracanie uwagi na powiązania między matematyką a otaczającym nas światem.

W ramach zajęć popołudniowych przedszkolaki brały udział w zabawach dostosowanych do ich wieku. Były to zabawy ruchowe, muzyczne, dydaktyczne, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki poprzez zabawę liczyły, dodawały i odejmowały na konkretach, kodowały, doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne, brały udział w zabawach z kostką edukacyjną, matą do kodowania i wiatrakiem matematycznym.

Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Bo matematyka może być przyjemna i dawać radość.