OBCHODY DNIA MARCHEWKI

3 tygodnie temu

Bożena Pazdan

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.”
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

W czwartek 4 kwietnia  dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Dzień marchewki" ....

W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Głównym celem obchodów było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące marchewki, jej wartości odżywczych. Jak przystało na dzień marchewkowy, dzieci brały udział w quizach, zabawach muzycznych, ruchowo sprawnościowych, badawczych, plastycznych z marchewką jako główną bohaterką dnia.

Dzieci z gr III wzięły udział w warsztatach kulinarnych "Ciasto marchewkowe". Tego dnia dzieci mogły schrupać zdrową przekąskę, wypić sok marchewkowy.

Dzięki takim zajęciom, dzieci poznają środowisko naturalne, uczą się zasad zdrowego żywienia.  Wszystkie dzieci obiecały, że już zawsze będą zjadać to pyszne warzywo.

FOTOGALERIA - GRUPA III

FOTOGALERIA - GRUPA IV