W KRÓLESTWIE KSIĄŻEK - PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY III W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

19 dni temu

Maria Setera

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego, przekonały się o tym przedszkolaki z grupy III, którzy w ramach przerabianej tematyki „W świecie książek " w środowe  przedpołudnie wybrały się do Biblioteki Publicznej w Sędziszowie Małopolskim.

Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Mogły także pospacerować między regałami, aby obejrzeć księgozbiór i odkrywać książki wybrane specjalnie dla nich. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z zaciekawieniem oglądały.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie Biblioteka zyska nowych czytelników!

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Paśniewskiej za miłe spotkanie oraz za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.