O PRZEDSZKOLU

NASZE PRZEDSZKOLE

Publiczne Przedszkole Nr 2 mieści się w Sędziszowie Młp. w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku na Osiedlu Młodych 9 w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3. Przedszkole znajduje się w miejscu korzystnym dla zdrowia, oddalonym od głównych szlaków komunikacyjnych. Budynek przedszkola otacza duży ogród wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabaw ruchowych, zjeżdżalnie, piaskownice i nieograniczony dostęp do świeżego powietrza. Przed wejściem do przedszkola znajduje się altana w Zielonym Zakątku Edukacji i Integracji, który z roku na rok jest coraz piękniejszy.

Do przedszkola uczęszcza 136 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Czynne jest od godziny 6:00 do 16:30. Funkcjonuje w systemie jednozmianowym. W godzinach od 8.00 do 13.00 realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego zgodnej z wytycznymi MEN.

Organem prowadzącym jest Urząd Miejski  w Sędziszowie Małopolskim. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Nasze przedszkole jako placówka oświatowa spełnia najwyższe wymogi europejskie.
                    W roku 2019 r. otrzymało Certyfikat Bezpiecznej Placówki Oświatowej.

Nasze przedszkola to placówka sześciooddziałowa, która dysponuje sześcioma salami zabaw, szatnią, wyremontowanymi sanitariatami dla dzieci przy każdej sali, gabinetem dyrektora, pokojem intendentki, salką do zajęć dodatkowych połączoną z biblioteką  oraz odnowionym węzłem kuchenno-gospodarczym. Wszystkie pomieszczenia są zadbane.

Szatnia dla dzieci znajduje się na parterze. Wyposażona jest w kolorowe i nowoczesne mebelki. Każde dziecko ma swój  boks wyposażony w zamykaną górna półkę, haczyki na ubrania i półkę na buty. Mebelki spełniają wymogi bezpieczeństwa i są dostosowane do wieku dziecka.

Sale do zajęć i zabaw są duże, słoneczne i funkcjonalne. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne, każde dziecko posiada indywidualną szufladkę, a stoliki i krzesełka dostosowane  są wysokością do wzrostu dzieci.

W NASZYM PRZEDSZKOLU:

- Nadrzędnym celem jest dobro dziecka.
- Kładziemy nacisk na indywidualne możliwości każdego wychowanka,
- Wychowawcy prowadzą zajęcia na wysokim poziomie, pracując metodami tradycyjnymi oraz nowatorskimi, mając do dyspozycji bogatą bazę pomocy dydaktycznych.
- Stosujemy metody twórcze, wspomagające kreatywność i stymulującego rozwój dziecka,
- Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom,
- Wspomagamy dzieci w przystosowaniu się do pobytu w przedszkolu poprzez zajęcia adaptacyjne,
- Prowadzimy nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie realizacji treści zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego,
- Dokonujemy rekrutacji w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, na zasadach i terminach określonych przez organ prowadzący.