SPRINTEM DO MARATONU 2024

Już po raz kolejny nasze przedszkole wraz innymi z całej Polski miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych – w 10 jubileuszowej edycji biegu „Sprintem do Maratonu”....

W piękny, słoneczny dzień 6 czerwca 2024 r. wszystkie dzieci po śniadaniu udały się na boisko Orlik. W specjalnie przygotowanych numerach startowych rozpoczęły swoje sportowe zmagania od wspólnej rozgrzewki po której nadszedł moment, na który wszyscy czekali - start biegu.

Dzieci ustawiły się na linii startu, a następnie na sygnał rozpoczęły bieg sprintem na dystansie 60 metrów. Mali sportowcy wykazali się niezwykłym zapałem i determinacją. W planach była jedna długość boiska czyli 60 m, jednak dzieci pełne chęci, zapału i sił pokonały sprintem 3 razy tyle czyli łącznie 240 m.

Na mecie czekały na nich liczne brawa i gratulacje.

Wszystkie przedszkolaki zdobyły I miejsce pokonując więcej niż wyznaczony odcinek. Dumni z siebie maratończycy wrócili do przedszkola.

Rozpoczęta dziesięć lat temu inicjatywa „Sprintem do maratonu” stała się jednym z najważniejszych wydarzeń promujących aktywność fizyczną wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt ten nie tylko zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również kładzie nacisk na edukację zdrowotną, propagując ideę aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat.

FOTORELACJA

Za udział w w 10 jubileuszowej edycji biegu „Sprintem do Maratonu” nasze przedszkole otrzymało Certyfikat