PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY I POZNAJĄ ZAWÓD RATOWNIKA MEDYCZNEGO

6 godzin temu

Kornelia Przywara


26 czerwca 2026 r. w ramach preorientacji zawodowej przedszkolaki z Grupy I gościły ratownika medycznego – pana Wojciecha Idziora  .....


Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. 

Pan Wojtek wyjaśnił dzieciom, na czym polega praca ratownika oraz opowiedział o rodzajach ratownictwa w zależności od środowiska, w którym prowadzone sa działania: ratownictwo wodne, lądowe, wysokościowe itp. 

Następnie zaprezentował sprzęt medyczny i pokazał, co znajduje się w torbie ratowniczej oraz do czego służą akcesoria używane w akcjach ratowniczych, jak bandaże, strzykawki, rękawiczki, szyny itp. Przedszkolaki z wielkim przejęciem testowały zakładanie kołnierza ortopedycznego, bandażowanie ręki oraz usztywnianie nogi w specjalnej szynie ratunkowej. 

Dużą atrakcją okazały się kolorowe, bandażowe bransoletki, które dzieci z dumą nosiły do końca dnia!

Na koniec spotkania dzieciaczki wręczyły Panu Wojtkowi podziękowanie.

To były niezwykle pouczające i pełne emocji zajęcia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek i zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ponadto dzieciaczki utrwalały numery alarmowe służb ratowniczych oraz uświadomiły sobie jak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania.

Takie zajecia uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać w kolejnych latach edukacji zarówno przedszkolnej jak i szkolnej.

Dziękujemy za tak cenną lekcję dla nas wszystkich!

FOTORELACJA - KLIKNIJ W ZDJĘCIE