RODZINNY KONKURS KULINARNO-PLASTYCZNY - SPOSÓB NA NUDĘ - PRZEDSZKOLNA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Zapraszamy do rodzinnego konkursu plastycznego "SPOSÓB NA NUDĘ - PRZEDSZKOLNA KSIĄŻKA KUCHARSKA"

Rodzice każdego dnia przygotowują posiłki dla swoich pociech. Zachęcamy do angażowania ich w pomoc przy gotowaniu ulubionych potraw. Poza wspólnym kucharzeniem, zapraszamy do rodzinnego konkursu kulinarno-plastycznego w ramach rocznego planu pracy przedszkola i do podzielenia się sprawdzonym przepisem na ulubioną, zdrową potrawę Państwa pociech. Z wszystkich zebranych prac  stworzymy PRZEDSZKOLNĄ KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ, będąca zbiorem nie tylko zdrowych, ale i apetycznych propozycji potraw naszych przedszkolaków, która będzie dostępna dla wszystkich rodziców.

Celem konkursu jest:

- Propagowanie wiedzy i zasad zdrowego odżywiania,
- Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
- Zachęcenie dzieci do pomocy rodzicom w pracach kulinarnych,
- Rozbudzanie twórczej działalności i rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci.

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i rodziców z naszego przedszkola.
2. Uczestnicy konkursu przygotowują jedną stronę książki kucharskiej, na której powinien znaleźć się przepis zdrowego i ulubionego przez dziecko dania (składniki, sposób przygotowania), opatrzony rysunkiem potrawy wykonanym przez dziecko dowolną techniką. Może to być przepis na zdrowe śniadanie, obiad, podwieczorek lub kolację.
Na drugiej stronie mile widziane zdjęcia z przygotowań i gotowej potrawy.
3. Prace powinny być wykonane na grubej kartce w formacie A4 w układzie pionowym, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko dziecka, grupa). Prace należy składać w sali GRUPY III do 15 lutego 2024 r.
4. Kryteria oceniania prac: zgodność pracy z tematem, pomysłowość, oryginalność, estetyka wykonania i wkład pracy dziecka.
5. 3 najciekawsze przepisy kulinarne zostaną nagrodzone, pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich Rodziców i Dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych będzie dla Państwa okazją
do fantastycznej zabawy z dziećmi oraz miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Organizator konkursu: Kornelia Przywara