KOLĘDOWANIE W SANKTUARIUM

Katarzyna Szeliga-Babiarz

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia i powitaniu Nowego Roku 2024, wychowankowie Publicznego Przedszkola Nr 2 im. J. Korczaka, postanowiły przedłużyć świąteczny czas i nie pozwolić, aby bożonarodzeniowa atmosfera opuściła ich serduszka...

W związku z tym zaplanowano wyjście starszych grup (III-VI) wraz z wychowawcami i panią katechetką, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Młp. Tam wspólnie, otaczając Najważniejsze Dzieciątko - Jezusa leżącego w szopce, przy akompaniamencie gitary, zaśpiewały Mu najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Dzieci zaobserwowały w szopce bardzo liczne postacie i zwierzęta przybyłe do stajenki. Podziwiały także wysoką aż po sufit, pięknie zdobioną choinkę.

Oprócz tego kolejny raz przypomniały sobie specjalne zasady zachowania się obowiązujące w tym świętym miejscu. Uczyły się także jak przywitać Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i poznały wnętrze kościoła: tabernakulum, ołtarz, ambonę, konfesjonał i organy.

Na zakończenie zaśpiewały Jezusowi kolędy i z uśmiechem na twarzy pożegnały się z Nim. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku też będziemy mieli możliwość kolędowania przy parafialnej szopce.