PASOWANIE NA PRZEDSZOLAKA 2024

Jolanta Żuczek

W dniu 19.02.2024 po uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka  najmłodsze dzieci z naszego przedszkola stały się pełnoprawnymi przedszkolakami...

Wydarzenie to jest jedną z najważniejszych chwil w życiu maluszków i kończy trudny dla nich okres adaptacyjny. Wchodzenie w rolę przedszkolaka często związane jest z przykrymi  doświadczeniami ,ale ma też sporo pozytywnych aspektów, spośród których kontakt z rówieśnikami wysuwa się na miejsce pierwsze… Podczas uroczystości dzieci prezentowały przed rodzicami swoje nowe umiejętności : recytowały wierszyki, tańczyły , składały ślubowanie. Kulminacyjnym punktem uroczystości był moment , w  którym Pani dyrektor Renata Śliwa dotykała ogromnym ołówkiem  ramion dzieci – tak mocno wtedy biły ich serduszka… Zgromadzeni na sali  rodzice z radością , dumą i wielkim wzruszeniem obserwowali artystyczny występ swoich pociech.

Tego dnia kilkanaście nowoprzyjętych tego roku dzieci z pozostałych, które nie były pasowane w naszej placówce, również przyłączyły się do tej uroczystości i uczestniczyły w ceremonii pasowania.

Na pamiątkę  - wszyscy nowo upieczeni  przedszkolacy otrzymali dyplomy i drobne upominki.