W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - NAUCZYCIELKA NASZEGO PRZEDSZKOLA UCZESTNICZKĄ 21. CRACOVIA MARATONU

19 dni temu

Jest nam niezmiernie miło pochwalić się, że jedna z nauczycielek naszego przedszkola p. ULA KMIEĆ wzięła udział w 21. Cracovia Maratonie - w bardzo długim i trudnym biegu, który odbył się 14 kwietnia 2024 R....

Pani Ula swoją przygodę z biegiem rozpoczęła już w 2019 r. Brała udział w wielu biegach o różnych dystansach: dwukrotnie - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym tropem”; na dystansie 5 km: Skywayrun Rzeszów Jasionka Airport; na dystansie 10 km: Bieg Charytatywny dla Zuzi, dwukrotnie - PKO Bieg Niepodległości; na dystansie 21 km: nieoficjalny I Kapucyński Półmaraton, III Półmaraton Blizna, trzykrotnie - Krakowski Półmaraton Marzanny, 9 Cracovia Półmaraton Królewski.

Prywatna kolekcja medali świadczy o wewnetrznej sile i sportowym harcie ducha:

Tym razem p. Ula podjęła wyzwanie o dłuższym dystansie - zdecydowała się na udział w maratonie.

Odbywający się od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce, ktrórego patronem sportowym jest obecnie Robert Korzeniowski. Trasa maratonu, którego hasłem jest „z historią w tle” przebiega przez najciekawsze krakowskie miejsca. Na jej pokonanie przewidziano maksymalnie 6 godzin. Liczy dokładnie 42 km i 195 i przyciąga pod Wawel biegaczy z całego świata. Jest najbardziej międzynarodowym wśród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. Jak dotąd, w Cracovia Maratonie wystartowali zawodnicy z 70 państw.

Wielkie brawa dla Pani Uli - zawodniczki i uczestniczki Cracovia Maraton, która pokonała trasę 42 km  i ukończyła ten trudny bieg, zważywszy na fakt, że nie wszyscy dali radę dotrzeć do mety.
Gratulujemy
decyzji i udziału w maratonie, sportowego hartu ducha i wytrwałości w dążeniu do celu!
Życzymy dalszych sukcesów!