POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

14 dni temu

Maria Setera

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w poniedziałek 22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się bardzo ciekawy, bo niekonwencjonalny „Pokaz Mody Ekologicznej” , którego celem było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji oraz możliwości tworzenia niesamowitych rzeczy z odpadów.

Pokaz EKO mody to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również przedstawienie własnego pomysłu na czyste środowisko przyrodnicze poprzez wykonanie stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Ubrania prezentowane na wybiegu były rezultatem kreatywności dzieci, które wraz z rodzicami przekształciły zużyte materiały, takie jak gazety, plastikowe worki czy butelki, w unikalne i stylowe kreacje. Prezentując swoje stroje przedszkolaki pokazały jak można wykorzystać z pozoru „bezużyteczne przedmioty” i przerobić je na wspaniały strój godny pokazów mody w Paryżu.

Stroje były wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale, można by rzec profesjonalnie na przygotowanym z tej okazji wybiegu. Prezentacjom towarzyszyła specjalnie dobrana muzyka. Było mnóstwo radości, świetnej zabawy, a każdy występ prowokował do ogromnych braw. Oczywiście zasłużonych!!!

Na zakończenie „Pokazu EKO mody” został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy strój ekologiczny”. Jury, które oceniało stroje miało nie lada wyzwanie. Wspólnie udało im się wybrać zwycięzców i przyznać miejsca:

I miejsce – Nela Kielar
II miejsce – Miłosz Mazan
III miejsce – Amelia Wytrwał

Wyróżnienia:
Piotr i Aleksander Henowscy
Jakub Górka
Laura Wróbel

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i trud wniesiony w wykonanie strojów. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności wszystkim projektantom. Był to wspaniały dzień pełen uśmiechu i wartościowych emocji.

RELACJA TVS