31 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

13 dni temu

Tradycyjnie jak co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi, dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do Akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia - 31. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA .

Najważniejszy w tej akcji jest jej edukacyjny charakter i to, że dociera z przesłaniem do ogromnej liczby Polaków, w tym dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki temu światopogląd młodego pokolenia kształtuje się w duchu poszanowania środowiska.

Nasze przedszkolaki z chęcią włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci, pełne zapału i z wielkim zaangażowaniem sprzątały okoliczne trawniki, chodniki i place zabaw. Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy chronić ją, by korzystać z jej uroków i dbać o nią jak najlepiej potrafimy.
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

FOTORELACJA - KLIKNIJ W ZDJĘCIE

GRUPA I