NASZA OFERTA

OFERTA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 2

Głównym priorytetem Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Janusza Korczaka jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, zdrowego stylu życia – zdrowa kuchnia i troska o rozwój intelektualny, moralny, postawę i kreatywność. Zapewni to wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra przedszkola, wśród której są nauczyciele i pracownicy z wieloletnim stażem pracy z dziećmi. Poznajemy także potrzeby oraz oczekiwania rodziców i wychodzimy im naprzeciw, ponieważ uważamy, że właściwe funkcjonowanie placówki, w której kształtowani są młodzi ludzie, nie jest możliwe bez szerokiej współpracy między rodzicami, pracownikami przedszkola a lokalnym środowiskiem.

W naszym przedszkolu proponujemy pakiet zajęć, za które rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów :

- zajęcia dydaktyczne obejmujące podstawę programową wychowania przedszkolnego,

- zajęcia z języka angielskiego dla dzieci prowadzone przez wykwalifikowanego lektora języka angielskiego,

- zajęcia z religii dla dzieci na wszystkich etapach edukacji przedszkolnej (warunkiem uczestnictwa w nich jest deklaracja rodziców),

- diagnoza logopedyczna na początku roku szkolnego,

- zajęcia z logopedą, pedagogiem, pedagogiem specjalnym w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej,

- zajęcia z zakresu psychoterapii i rewalidacyjne w ramach przedszkolnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej skierowane do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (wymiar zajęć zależy od potrzeb w tym zakresie).

bajkoterapia polegająca na czytaniu bajek. Celem jej jest rozwijanie wyobraźni dzieci, wnioskowania i analiza poznawanych treści, a także promowanie czytelnictwa. W działania te angażujemy nie tylko pracowników przedszkola, ale także znane osoby mieszkające na terenie gminy Sędziszów Małopolski (w zależności od stopnia pandemii)

spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów. Umożliwią one dzieciom poznanie w niekonwencjonalny i bezpośredni sposób specyfiki pracy poszczególnych grup zawodowych  (w zależności od stopnia pandemii)

realizacja projektów, których celem jest popularyzacja tradycji i kultury Ziemi Sędziszowskiej i jej okolic,

udział dzieci w tematycznych konkursach wewnętrznych i zewnętrznych, olimpiadach sportowych,

organizacja zajęć z zakresu bezpieczeństwa, profilaktyki i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zależy nam na tym, aby dzieci wiedziały, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, jak zachować się, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie, jak wezwać pomoc lub udzielić jej innym.

- udział w akcjach charytatywnych,

- udział w ogólnopolskich projektach i programach edukacyjnych,

- udział w spektaklach teatralnych i audycjach muzycznych,

- organizacja uroczystości o charakterze rodzinnym.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ - KATECHEZA I JĘZYK ANGIELSKI
                                   W ROKU SZKOLNYM 2022/23