OBCHODY KOCIEGO ŚWIĘTA

W czwartek 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto – „Dzień kota”. Na zajęciach dzieci oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznawały się z kocimi rasami, obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami.  Były też wesołe „kocie zabawy", takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek o znanych bajkowych kotach, kocie zabawy sprawnościowe i muzyczno-ruchowe, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, kocich masek oraz śpiewanie kocich piosenek. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – wszystkie dzieci dobrze przecież wiedzą, że o koty trzeba dbać, tak jak zresztą o inne zwierzęta.