DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

25 lutego w piątek dzieci z naszego przedszkola obchodziły w grupach „Dzień Dinozaura”. Chociaż dinozaurów dawno nie ma na świecie, to nadal cieszą się dużą popularnością, pozwalając zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom rozbudzać swoją wyobraźnię.......

25 lutego w piątek dzieci z naszego przedszkola obchodziły w grupach „Dzień Dinozaura”. Chociaż dinozaurów dawno nie ma na świecie, to nadal cieszą się dużą popularnością, pozwalając zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom rozbudzać swoją wyobraźnię. Dzieci ,,udały się’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas zajęć i zabaw poznały ciekawostki o życiu wielkich gadów: jak się wylęgały, kiedy żyły, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i rodzaje. Dowiedziały się, że dzięki pracy paleontologów możemy dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach. W grupach odbyły się przeróżne zabawy dinozaurowe jak chodzenie po śladach dinozaura, zabawy matematyczne, ruchowo - naśladowcze oraz rozwiazywanie zagadek o dinozaurach. Wybuch wulkanu - to eksperyment, który mogły zaobserwować dzieci z gr. I. Do jego wykonania wykorzystaliśmy ocet, sodę oczyszczoną, płyn do mycia naczyń, kilka kropel barwnika. Spektakularny wybuch wzbudził ogromne zainteresowanie i radość naszych maluszków. Na koniec przedszkolaki w swoich grupach wykonały prace plastyczne wykorzystując różne techniki i materiały. Dzień Dinozaura przeniósł nas wszystkich w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.