ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU

Maria Setera

11 marca w piątek dzieci z GRUPY I podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie „śmieszne  kanapki” . Do zadania podeszły profesjonalnie - umyły ręce i przygotowały miejsce pracy. Na kromkach posmarowanych masłem, układały wybrane przez siebie produkty takie jak: sałata, ogórek, pomidor , rzodkiewka, jajko na twardo, papryka czerwona, oliwki  oraz szczypiorek. Wszystkie dzieci starały się, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo -  był kotek, motylek , pająk i wiele innych przeróżnych stworków . Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Przygotowanie kanapek dało im wiele satysfakcji i radości.