DZIEŃ PIEKARZA I CUKIERNIKA

Ewelina Dobosz

15 marca dzieci z grupy II z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika rozmawiały o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika, jakie pieczywo lubią jeść najbardziej. Dzisiejsza tematyka zajęć pozwoliła na pogłębienie zainteresowań różnymi zawodami.  To piekarze i cukiernicy dbają abyśmy codziennie rano mogli kupić świeże i ciepłe pieczywo lub pyszne ciasteczka. Nie zabrakło również piosenki pt. „Mało nas do pieczenia chleba” oraz zabaw ruchowych „Pieczemy bułeczki”,  Rosnące ciasto” , „Babeczki”.  Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć. Przedszkolaki w ramach Akcji „SERDECZNA KARTECZKA” przygotowały pracę plastyczną oraz laurkę z życzeniami dla Pani z cukierni, które wręczyły podczas spaceru w najbliższej Cukierni.