ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Ewelina Dobosz

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać  dzieciom jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi.  Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały  się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna. Poznały proces obiegu wody w przyrodzie, a także jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w naszym ciele.  Przedszkolaki dowiedziały się również jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!
Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało „kropelki” do wylepienia plasteliną.

„Dziś w przedszkolu mamy modę,
dzieci oszczędzają wodę.
Wszyscy zawsze pamiętają: