MARCHEWKOWE ŚWIETO W PRZEDSZKOLU

Bożena Pazdan

4 kwietnia każdego roku obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki.  Na cześć marchewki naszej bohaterki, każdy miał coś na sobie pomarańczowego. Obchody to część realizowanego w przedszkolu programu zatytułowanego „Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to program edukacyjny do nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu i życia w zgodzie z naturą. Celem „Dnia Marchewki” było: promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury. Na przykładzie marchewki dzieci dowiedziały się o jej wartościach odżywczych, nauczyły się wprowadzać ją do jadłospisu w różnorodnych formach np. surówek, soku, jako dodatek do zup, ciast itp. Były ciekawostki, wierszyki, piosenki, tańce, prace plastyczne,  zagadki, degustacja  marchewki pod różnymi postaciami…. Cieszymy się, że udało nam się miło spędzić ten dzień.