AUDYCJA MUZYCZNA - MUZYCZNA PODRÓŻ PO NAJWIĘKSZYCH POLSKICH MIASTACH

Bożena Pazdan

11 kwietnia odbyła się po raz kolejny w naszym  przedszkolu audycja muzyczna w wykonaniu muzyków z Filharmonii Podkarpackiej. Muzyczna podróż po największych polskich miastach”. była tematem przewodnim spotkania. Prowadzący śpiewem, przy akompaniamencie instrumentów wprowadzili uczestników w wesoły nastrój. Muzyczne podróżowania po Polsce, rozpoczęło wysłuchanie hejnału z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, a później z Rzeszowa, Lublina, Wrocławia. Podczas spotkania  dzieci mogły przypomnieć  sobie nazwy instrumentów muzycznych  tj. klarnet, gitara basowa.  Przedszkolaki poznały również ciekawostki na temat  nowego  instrumentu muzycznego „ukulele”, z grupy instrumentów strunowych szarpanych. Ukulele w znaczeniu "skacząca pchła" odnosi się do szybkich ruchów palców muzyka na gryfie.  Najczęściej wykorzystywane jako instrument akompaniujący, ale używane również do gry solowej. Audycja bardzo się wszystkim podobała, z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę muzyków.