CZEKOLADOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU W GRUPIE I I II

Ewelina Dobosz, Kornelia Przywara

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA CZEKOLADY dzieci z grupy I i II zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami....

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała  każda jest wspaniała”

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA CZEKOLADY dzieci z grupy I i II zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. W opowiadaniu o „ Czekoladowej złości Krzysia” – autorki Renaty Stachowicz dzieci  dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić i należy zachować umiar w jedzeniu słodyczy.  Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Czekolada zawiera witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk, i potas. Surowcem do wyrobu ulubionego przysmaku dla dzieci i dorosłych jest ziarno kakaowe otrzymywane z osiągającego 10m wysokości drzewa kakaowca. Poznając różne rodzaje czekolad okazuje się, że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to najzdrowsza. Przedszkolaki degustując różne rodzaje czekolad dowiedziały się, że można ją zrobić nie tylko w fabryce, ale u siebie w domu używając takich składników jak: masło, mleko, mleko w proszku, troszkę cukru, kakao i dodać jeszcze jeden zdrowy składnik, którym są orzechy. W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój, dzieci z grupy II zakończyły czekoladowy dzień poczęstunkiem pieczonych babeczek polanych czekoladową polewą. Natomiast maluszki z grupy I wykonywały własne czekoladki w foremce i degustowały gorącą czekoladę maczając w niej owoce i pałki kukurydziane. Na koniec wykonały własne papierowe „Tabliczki czekolady”, które zaniosły do domu. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety, musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Dzień Czekolady był pyszny, słodki i niezapomniany!

GALERIA ZDJĘĆ - GRUPA I

GALERIA ZDJĘĆ - GRUPA II