NAJPIĘKNIEJSZE WALCE ŚWIATA - AUDYCJA MUZYCZNA

Ewelina Dobosz

16 maja już po raz kolejny w naszym przedszkolu odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Tematem dzisiejszego spotkania były najpiękniejsze walce świata. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się ciekawych informacji, że walc wywodzi się z austriackiego tańca ludowego- lendlera. Muzycy zagrali dla nas piękne utwory takie jak: „Walc Barbary” oraz „Nad pięknym modrym Dunajem”. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się kroku podstawowego walca oraz poznały słynną utalentowaną wiedeńską rodzinę, która przyczyniła się do popularności tego tańca. Dzieci poznały także budowę oraz brzmienie oboju oraz klarnetu, a także dowiedziały się czym różnią się te instrumenty. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję, która odbędzie się w czerwcu.