O WYCIECZCE DO BRZEZÓWKI GRUPY V

Jolanta Żuczek

W pięknym, pogodnym dniu najpiękniejszego miesiąca w roku – 16 maja 2022 dzieci z grupy V aktywnie wypoczywały i relaksowały się na łonie natury w Brzezówce koło Kolbuszowej. Znajduje się tam obiekt rozrywkowy dla dzieci z wieloma wymarzonymi  atrakcjami … Dzieci spacerowały po Jurajskim Parku , przez który przepływa uroczy strumyk o nazwie „Brzezówka” – dopływ rzeki o nazwie „Nil” ( oczywiście w pobliżu strumyka czaił się krokodyl…) i zachwycały się prehistorycznymi , naturalnej wielkości

gadami oraz współcześnie żyjącymi takimi zwierzętami jak : słoń, tygrys, żyrafa… Miały także możliwość obserwacji  żywych okazów zwierząt ; baranków  i królików – te ostatnie dawały się pogłaskać i karmić listkami mniszka i koniczyny. W Parku Linowym przedszkolaki  sprawdzały swoje siły pokonując tory przeszkód o różnym stopniu trudności – sprawiało im to dużo frajdy – bo przecież każdy się ogromnie cieszy , kiedy się sprawdzi, kiedy mu się  uda coś trudnego zrobić, kiedy pozna swoje możliwości i swoją siłę… Przeróżne place zabaw : z dmuchanymi zjeżdżalniami, trampolinami, kulami wodnymi, basenami z łódkami, karuzelami , szachami ogrodowymi , piaskownicą  i z wieloma innymi przyrządami i urządzeniami  stwarzały cudowne wprost warunki do prawdziwie „tygryskowego brykania…” . Dzieci brykały więc do woli w tym miłym miejscu  - pełnym pięknej majowej zieleni , ciszy i z dala od zwykłej codzienności. Może straciły tam wiele energii- ale zyskały o wiele więcej … A co takiego ? – to wszystko , co dać może świetna zabawa i kontakt z przyrodą… czyli poczucie szczęścia…  ( bo przecież …”…tak mało trzeba nam i dużo tak , żeby szczęśliwym być…”). Dlatego wszystkim polecamy Brzezówkę ( na majówkę i nie tylko) !!!