SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Z okazji Dnia Strażaka 16 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie Małopolskim, którzy przyjechali samochodem strażackim. Podczas spotkania przybliżyli służbę strażaka – ochotnika, opowiedzieli czym jest pożar, co może być jego przyczyną oraz jak zachowywać się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy, mogły przymierzyć kask oraz specjalną kurtkę strażacką. Z bliska zobaczyły wóz strażacki, do którego mogły wejść i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi strażacy oraz zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają nosze strażackie a nawet mogły wypróbować jak skuteczne są w przenoszeniu rannych. Na koniec z pomocą strażaków lały wodą z prawdziwego węża strażackiego.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i sprawiło im ogromną radość. Dzięki niemu dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka i w przyszłości będą wiedzieć, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Strażacy na pamiątkę spotkania otrzymali podziękowanie z  życzeniami.