PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w życiu przedszkolaków i ich rodziców, ale także to również ogromne przeżycie dla nauczycieli oraz całego przedszkola....

Z reguły pasowanie na przedszkolaka odbywa się z początkiem roku szkolnego. Ze względu na panująca pandemię tegoroczne obchody odbyły się 19 i 20 maja 2022 r., podczas których maluszki z grupy I i III oraz wszystkie nowe dzieci zostały przyjęte w poczet przedszkolaków naszego przedszkola.

Zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich, w których zaprezentowały poznane piosenki, wiersze i tańce. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Po wspólnym przyrzeczeniu, za sprawą pani dyrektor Renaty Śliwy i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzy i czterolatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności, otrzymały pamiatkowe dyplomy i upominki. Na koniec uroczystosci odbyła sie sesja zdjęciowa.

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola. A grono przedszkolaków zasilili nowi - mali, ale jakże dzielni i odważni śmiałkowie.

Składamy serdeczne Podziekowanie Radzie Rodziców za przygotowanie upominków dla naszych przedszkolaków.

GALERIA  ZDJĘĆ GRUPA I