POWITANIE JESIENI - DZIEŃ ŻÓŁTO - POMARAŃCZOWY

23 września 2021 r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbył się dzień żółto pomarańczowy czyli “Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.......

Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane w żółto - pomarańczowe stroje. Podczas zajęć dzieci w grupach rozwiązywały jesienne zagadki, segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz wykonywały jesienne prace plastyczne. Brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz tańcach i pląsach przy jesiennej muzyce.

Z okazji powitania jesieni przedszkolaki w grupach oglądały przedstawienie przygotowane przez P. Jolę Żuczek w wykonaniu dzieci z gr. V pt. "Jesień u fryzjera" na podstawie wiersza Danuty Gellnerowej.