PROJEKT - SERDECZNA KARTECZKA - ZAKOŃCZONY

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiło do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „SERDECZNA KARTECZKA”.  Głównym celem projektu było wykonywanie kartek okolicznościowych w poszczególnych miesiącach dla osób z najbliższego środowiska. Naszą przygodę z projektem „Serdeczna Karteczka” rozpoczęliśmy w miesiącu październiku od przygotowania kartek dla Rolników i Sadowników  w ramach Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Następnie wykonywaliśmy karteczki dla:  w listopadzie  - „Kolejarz, maszynista”,  grudzień -  „Osoby samotne, starsze, bezdomne”- przebywające w ośrodkach pomocy oraz wsparcia, styczeń -  „Ukochana Babcia, ukochany Dziadek”, luty – dla „ Radiowca”, marzec – „Piekarz  i cukiernik”, kwiecień - Lekarze Weterynarii” (pracownicy  schronisk dla zwierząt), maj – dla „Strażaków”.  Udział w tym projekcie kształtował u dzieci postawę społeczną , przybliżał  naszym przedszkolakom różne zawody, te bardziej i mniej popularne. Umożliwił poznanie osób z najbliższego środowiska i docenienie ich pracy. Dzieci miały również możliwość poznania różnych nowych technik plastycznych, w których wykonywały swoje kartki oraz rozwijały swoją kreatywność i aktywność twórczą. Ogromną  zaletą uczestniczenia w tym projekcie było również poznanie przez dzieci zanikającego już zwyczaju wysyłania kartek okolicznościowych, które są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Dziękuję wychowawcom i dzieciom, którzy zaangażowali się w realizację zadań w danym miesiącu – koordynator Maria Setera.

Zapraszamy do obejrzenia SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI PROJEKTU

Za aktywny, twórczy i kreatywny udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało Certyfikat