KOLOROWE DNI W GRUPIE I

W dniach 13 – 15 czerwca w ramach przerabianej tematyki "Kolory lata" w grupie I było twórczo
i kolorowo. Inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmi były kolory,  z którymi dzieci stykają się na co dzień.......

W poniedziałek  dominował kolor żółty. Dzieci odgadywały zagadki słowne „Co jest żółte?”, przechodziły przez żółty tunel i za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały żółte przedmioty. Tego dnia w grupie było słonecznie i radośnie, a żółty kolor dostarczył przedszkolakom pozytywnej energii.

We wtorek królował kolor zielony. Dzieci grały w zielone, wyszukiwały w sali zielone przedmioty
i zabawki, które następnie klasyfikowały  wg wielkości. Na podstawie wiersza poznały rodzaje trawy: łąka, murawa, trawnik. Najbardziej wyczekiwaną była zabawa plastyczna nt. „Zielona trawa”.  Przedszkolaki z wielkim zapałem malowały zieloną farbą na rozciągniętej folii sterczowej. Tego dnia było twórczo i wesoło, ale przede wszystkim zielono.

W środę w grupie I „zaczerwieniło się”. Dzieci odgadywały czerwone zagadki obrazkowe, bawiły się w „Pomidora”, oglądały film edukacyjny o właściwościach odżywczych czerwonych owoców
i warzyw. Podczas zajęć dzieci brały udział w eksperymencie „Jak powstaje czerwona piana" z kleju, czerwonej farby i pianki do golenia. Na koniec wykonywały "Piankowe serca", które zostały wykorzystane jako elementy dekoracji podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dzięki takim „kolorowym” zajęciom dzieci utrwaliły kolory, pobudziły swoją wyobraźnię
i aktywność twórczą, a przede wszystkim świetnie sie bawiły.

GALERIA ZDJĘĆ   3 strony