POCZYTAJ MI MAMO, TATO

Dzieci z wszystkich grup wiekowych w bieżącym roku szkolnym brały udział w przedszkolnym projekcie „Czytankowo” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021/2025......

Nasz wewnętrzny projekt miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez systematyczne słuchanie tekstów literackich z nowego księgozbioru.

Ponieważ zbliżają się wakacje zachęcamy również wszystkich rodziców do codziennego wieczornego czytania na dobranoc swoim dzieciom. Codzienne czytanie przez minimum 20 minut jest też znakomitą formą relaksu dla zestresowanego i przemęczonego rodzica.

Codzienne czytanie jest ogromną dawką bliskości zarówno dla dziecka jak i rodziców. Sprzyja umiejętności słuchania, ćwiczeniu koncentracji i uwagi, rozbudzaniu ciekawości świata, kształtowaniu kreatywności i wyobraźni dziecka oraz uczeniu się wyciągania wniosków i znajdowania rozwiązań, a także tworzeniu bogatego słownika języka ojczystego.

Stare powiedzenie mówi, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.
Warto o nim pamiętać.

Na zakończenie projektu wszystkie dzieci wykonały obrazkową prośbę do rodziców „POCZYTAJ MI MAMO, TATO”