WSZYSCY JABŁKA CHĘTNIE JEMY I DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!

Maria Setera

Dnia 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka - święto, którego celem było zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzieci z grupy I z pomocą pani Lucynki przygotowały sok jabłkowy. Ponadto rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka i sok jabłkowy, a następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.