PRZYRODA TO PIĘKNA PRZYGODA - II PÓŁROCZE - REALIZACJA PROGRAMU W GR. V

Jolanta Żuczek

W grupie V przez cały rok  realizowany był program własny związany z edukacją przyrodniczą : „PRZYRODA TO PIĘKNA PRZYGODA”. Ponieważ rytm pracy w przedszkolu podporządkowany jest przemianom pór roku , realizacja tego programu uwzględniała treści związane ze specyfiką poszczególnych pór roku. A zatem w drugim półroczu skupialiśmy się  zwłaszcza na zagadnieniach zimowych  i wiosennych… i oczywiście na letnich , związanych z czasem beztroskiego odpoczynku…Pomysły na nasze wiosenno-zimowe i letnie aktywności odzwierciedlają zdjęcia , które są opisem wizualnym naszej pięknej  przygody z przyrodą… Zachwycaliśmy się nią, obserwowaliśmy ją z bliska … Przeżyliśmy wiele naprawdę pięknych chwil…  kiedy robiliśmy przedstawienie o wiośnie ,przedstawienie o głodnych ptaszkach, przedstawienie o ogrodniku, przygotowywaliśmy grządkę  w ogrodzie przedszkolnym , zachwycaliśmy się kwitnącymi drzewami, głaskaliśmy królika, wąchaliśmy bazie, jedliśmy rosół z pietruszką , którą wyhodowaliśmy od nasionka ,chodziliśmy na spacery, braliśmy udział w konkursie fotograficznym , byliśmy na wycieczce w Brzezówce, w sklepie ogrodniczym, na ogródkach działkowych ,itd. , itp.