MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Ewelina Dobosz, Kornelia Przywara

15 września w grupie II i IV przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Święto to ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania we własne siły............

W grupie II z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki dzieci poznały dziewczynkę o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwosci, a dzięki namalowanej przez siebie kropce, uwierzyła w siebie. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day jako święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Po obejżeniu filmu przedszkolaki dowiedziały się co to jest talent i w jaki sposób możemy go rozwijać. Następnie bawiły się w detektywa - wyszukiwały w sali jak najwięcej przedmiotów w kształcie kropki schowanych przez nauczyciela, przeliczały i porównywały wielkości okrągłych przedmiotów. Nie zabrakło „ćwiczeń ruchowych z kropką”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonywały obrazki kropkowe przy użyciu farb i swoich paluszków.

Galeria zdjęć  - grupa II

W grupie IV dzieci opisywały swoje talenty i zainteresowania. Podczas wielu zabaw z motywem kropki, która królowała w naszym przedszkolu dzieci pokonywały tor przeszkód na różne sposoby. Przedszkolaki bawiły się wykorzystując przy tym obręcze, szukając najśmieszniejszej, czy najpiękniejszej miny, wskazywały gdzie mogą być kropki (biedronka, muchomor itp.) Zadaniem dzieci było wykonanie określonego ćwiczenia buzi – rysowanie słoneczka, kropkowe ćwiczenia oddechowe - nabieranie powietrza w policzki itp. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną według własnego pomysłu wykazując się pomysłowością i kreatywnością.

Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z okazji „Dnia Kropki”, wszystkie nasze przedszkolaki przekonały się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent, a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy!

Galeria zdjęć  - grupa IV