SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Marta Pieja

14 września 2022roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim -asp. szt. Stanisławem Patro i asp. szt.  Pawłem Cioskiem....

Celem spotkania było zapoznanie i utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant Stanisław Patro przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię .Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci usłyszały również jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia,  zapamiętały ważne numery alarmowe, zobaczyły jaką pozycję ciała należy przyjąć w przypadku kontaktu z obcym psem- pozycja „ żółwika”. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za współpracę w kształtowaniu prawidłowych zachowań wśród dzieci związanych z ich bezpieczeństwem .