TEATRZYK - ZABAWY, TRUDNE SPRAWY

Jolanta Żuczek

19.09.2022 w naszym przedszkolu gościł teatrzyk „Zielony Melonik’. Aktorki zaprezentowały przedstawienie pt. „Zabawy, trudne sprawy”.

Dzieci uważnie obserwowały scenki wzięte  z ich życia. Przecież codziennie – czy to w przedszkolu, czy w domu zdarza im się kłócić podczas zabawy. A kłótnie do niczego dobrego nie prowadzą... W tym przedstawieniu babcia pomagała wnuczce  poradzić sobie ze skutkami kłótni z nową przyjaciółką . Dzieci dowiedziały się, że „Przyjaźń to  jest wielka sztuka. Czasem trzeba znaleźć na to pomysł. Czasem trzeba mówić.  Czasem milczeć i iść na kompromis”. Przedszkolaki miały okazję przyswoić sobie pojęcie kompromisu. Warto dzieciom to słowo często przypominać i tłumaczyć, aby zrozumiały, że tylko kompromis potrafi rozwiązywać problemy w taki sposób, aby każdy był zadowolony.

Dzieci muszą wiedzieć , że agresja, przemoc, niezgoda, bycie upartym psują zabawę. A fajna zabawa musi być oparta na dobrych, przyjaznych relacjach. Każdemu zdarza się czasami źle zachować, ale zawsze trzeba to potem naprawić, zawsze trzeba dać komuś drugą szansę .