PRZEDSZKOLAK MAŁY PRZYJACIEL KSIĄŻKI

Ewelina Dobosz

W ramach Innowacji pedagogicznej – „Przedszkolak Mały Przyjaciel Książki „ realizowanej w grupie IV przedszkolaki słuchają pięknych bajek czytanych przez Nauczycieli.

Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy, a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami zapraszamy do czytania naszym przedszkolakom.  Pierwszym czytającym gościem, który odwiedził grupę IV była Pani Dyrektor,  a przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem.

W tym miesiącu do opisu wybrana została bajka pt. „Przygody jeżyka spod jabłoni” Alicji Ungeheuer-Gołąb – która  opisuje ogród Marcina i jego rodziców oraz mieszkańców ogrodu.  Jeż to główny bohater tej opowieści, który zadomowił się pod Jabłonią i zaczął gromadzić zapasy na zimę. Szybko się okazało, że nie jest jedynym mieszkańcem okolicy. Zyskał nowych przyjaciół. Oni pomogli jemu, a on też nie zostawił ich w potrzebie.

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w naszej akcji w przedszkolu pt: "Przedszkolak Mały Przyjaciel Książki ".
Który z rodziców poświęciłby nam trochę wolnego czasu i przeczytał bajkę proszony jest o umówienie się z paniami w grupach.
Dzieci bardzo chętnie słuchają bajek, które rozwijają ich wyobraźnię, uczą i bawią.