AKCJA

Barbara Szczęch, Maria Setera

Rusza kolejna edycja akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa", której koordynatorem jest Telewizja Rzeszów.

Jak co roku NASZE PRZEDSZKOLE włącza się w AKCJĘ ZBIÓRKI ZNICZY w kolorze białym lub czerwonym.

Prosimy ,aby każde dziecko przyniosło po jednym zniczu do 19.10.2022r.

Zebrane znicze zostaną dostarczone do Siedziby Telewizji Rzeszów 20 października. Potem znicze pojadą na Ukrainę tak, aby miejscowi Polacy 1 listopada mogli je zapalić na grobach swoich bliskich, ale też tych często bezimiennych. Aby to było możliwe, wsparcie z Polski jest niezbędne, bo miejscowych Polaków jest coraz mniej, a polskich grobów są tysiące.
W tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, znicze zostaną zapalone również na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim.

Liczymy na Państwa pomoc !!

KOORDYNATORZY AKCJI W PRZEDSZKOLU: BARBARA SZCZĘCH I MARIA SETERA