MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI - KONKURS PLASTYCZNY

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek na całym świecie obchodzony jest 5 listopada w dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego twórcy bajek. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.....

W naszym przedszkolu to bajkowe święto będziemy obchodzić w poniedziałek 7 listopada.
Już dziś zachęcamy do przygotowywania przebrań bajkowych postaci na ten dzień.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Publiczne Przedszkole Nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Młp. zaprasza wszystkie nasze przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:
„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI".

Cele konkursu:
- zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej
- kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich
- rozbudzenie twórczej inwencji dziecka i kreatywności
- rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych
- budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi

Regulamin konkursu:
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, która przedstawiać będzie wybraną przez niego, ulubioną postać z bajki.
Praca w formacie A4 może być wykonana przy użyciu dowolnej techniki.

Kryteria oceny:
- pomysłowość i estetyka wykonania pracy
- walory artystyczne i oryginalność pracy
- wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych i materiałów
- wkład pracy dziecka

Komisja oceniająca przyzna nagrody za pierwsze 3 miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:
- 3 - 4 latki
- 5 - 6 latki

Podpisane na odwrocie prace (Imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa) prosimy składać w grupie II do dnia 28 października 2022 r. tj. do piątku
Organizatorzy: Maria Setera, Kornelia Przywara Zapraszają do udziału w konkursie.