SERDECZNA KARTECZKA DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Maria Setera

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Serdeczna karteczka".

Jest to już III edycja tego projektu w ramach którego przedszkolaki z wybranych grup w każdym miesiącu będą uczestniczyły w zajęciach, podczas których wspólnie z wychowawcą samodzielnie lub grupowo wykonają karteczkę, omawiając specyfikę i charakter wybranego zawodu lub osoby, stanowiącej dla dziecka autorytet. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku. Poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych, dodatkowo rozwijana jest aktywność twórcza i kreatywność każdego dziecka oraz wzbogacana wiedza o różnych zawodach i ich funkcji w społeczeństwie.

W miesiącu październiku chętne dzieci z grupy II wykonały „Serdeczną karteczkę” dla nauczycieli i pracowników oświaty naszego przedszkola, która została wręczona wraz z życzeniami na ręce pani dyrektor Renaty Śliwa podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej placówce.