TEATR ZIELONY MELONIK W SPEKTAKLU - NERWY DO KONSERWY

25 października 2022 r. w naszym przedszkolu zagościł teatr Zielony Melonik  ze spektaklem pt. „Nerwy do konserwy”.

Dzieci poznały historię małego Henia który, jak każde dziecko, toczy walkę z nudą. Gdy ta wkrada się, górę bierze złość. Psoty i niemądre pomysły skrywają się pod postacią kota Balerona starającego się zwieść Henia na manowce. Bajka opowiada o splocie niefortunnych zdarzeń, z którymi mierzy się chłopiec. Rozczarowany i smutny szuka sposobów na nudę i gniew. Z pomocą wyobraźni i słusznych rad nasz mały bohater dostrzeże zalety pozytywnych emocji.

Poprzez spektakl dzieci dowiedziały się, że dobrymi sposobami na poradzenie sobie z nudą jest taniec, śpiew, malowanie i czytanie, a najlepszym lekarstwem na gniew i złość jest miłość, dobroć i przytulanie się do kogoś bliskiego. Okazało się też, że każdą emocję da się poskromić jeśli tylko uruchomimy swoją wyobraźnię i ruszymy do krainy fantazji, gdzie z pewnością będzie kolorowo i bardzo wesoło!

Dzieci z ciekawością aktywnie brały udział w przedstawieniu teatralnym, było to dla nich kilkadziesiąt minut radości i mądrych rad. Czekamy z niecierpliwością na kolejny występ…