PRZERAŻAJĄCA MASKOTKA PRZYTULA BY ZABIJAĆ

W związku z pojawiajacym się problemem w przedszkolu ponawiamy temat o niebezpiecznej zabawce...

Wśród dziecięcych zabawek pojawił się niebezpieczny trend. Huggy Wuggy - postać z pełnej agresji gry dla nastolatków i dorosłych - zabija swoje ofiary w śmiertelnym uścisku. Maskotka, której nazwa brzmi egzotycznie i nieco niepokojąco to postać z gry z gatunku survival horror. W Polsce zrobiło się o niej głośno, kiedy jeden z nauczycieli przedszkolnych znalazł ją w szafce dziecka. Placówki w całym kraju podniosły alarm. Słusznie, maskotka i gra są przerażające.

Nauczyciele i wychowawcy apelują o ostrożność. Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu.

Fragment gry