PRZEDSZKOLAK MAŁY PATRIOTA - UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚĆI

Jolanta Żuczek

10 listopada 2022 grupa VI zaprezentowała przed wszystkim dziećmi montaż słowno-muzyczny „Przedszkolak – mały patriota” z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci poprzez taniec, śpiew i recytację w sposób artystyczny wyrażały swój „mały patriotyzm”, przyswajały sobie trudne pojęcia takie jak: ojczyzna, wolność, niepodległość ; utrwalały także symbole narodowe. Patriotyzm to wartość, którą trzeba  pielęgnować  od najmłodszych lat, aby w przyszłości to procentowało na całe dorosłe życie. Dlatego tak ważne jest  zaszczepienie w dziecku umiłowania  i szacunku do  barw narodowych, flagi, hymnu państwowego.

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność przedszkolna zebrała sie ponownie w jednej sali, aby wpólnie odśpiewać Hymn Narodowy w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W dniu 14.11.2022 dzieci wystąpiły także przed swoimi rodzicami, którzy przecież jako pierwsi wprowadzają swoje dzieci w świat wartości. Jednym z priorytetowych  zadań przedszkola jest właśnie kształtowanie postaw patriotycznych,  a takie uroczystości jak „Święto Niepodległości” ,”Dzień flagi”  - są w przedszkolu zawsze  świetnymi okazjami nie tylko do  poznawania kart z dziejów naszej ojczyzny, ale również do tego, aby dzieci po prostu  poczuły, że są patriotami, że podczas śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” naprawdę szybciej  bije im serce…

GALERIA ZDJĘĆ

Link do pobrania filmików z uroczystości https://drive.google.com/drive/folders/17Ty6NoeBEGNHhMLEHxsM2y_33IYyAQLB