MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - PODKARPACKI NIEBIESKI MARSZ

Martyna Kosińska

W dniu 21 listopada 2022r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV edycji akcji „Podkarpacki Niebieski Marsz”...

Wydarzenie to zostało poprzedzone zajęciami, podczas których dzieci uczyły się, czym są prawa dziecka, jak one brzmią i kogo dotyczą.

Święto to zostało ustanowione na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i stanowi znakomitą okazję do zwrócenia uwagi społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, których prawa nie są przestrzegane.

Tego dnia przedszkolaki spacerowały w pobliżu przedszkola na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata. Nie zabrakło niebieskich strojów, emblematów, baloników i plakatów. To był bardzo radosny dzień. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową naklejkę.

Za zorganizowaie akcji nasze przedszkole otrzymało Dyplom