PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Marta Pieja

Pierwszą bardzo ważną uroczystością w życiu każdego dziecka przekraczającego próg przedszkola jest PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

W naszym przedszkolu w grupie I (dzieci 3 letnie)odbyło się to wydarzenie 16 listopada 2022r. a w grupie III, która połączyła wszystkie dzieci 3,4,5 i 6 letnie uczęszczające do przedszkola pierwszy rok, odbyło się to wydarzenie 23 listopada 2022r. Uroczystość rozpoczęła się  powitaniem przybyłych gości i wszystkich zebranych przez panią dyrektor oraz dzieci. Krótka część artystyczna w wykonaniu  małych artystów była dla niektórych egzaminem, bo to pierwsze występy przed publicznością, za które dzieci otrzymały gromkie brawa. Następnie każdy nowy przedszkolak podchodził i stawał na wyznaczonym miejscu, a pani dyrektor poprzez dotknięcie  ramienia wielką czarodziejską kredką i wypowiedzenie słów: ”Pasuję Cię na dzielnego i wesołego przedszkolaka” dokonywała pasowania. Ta wyjątkowa chwila, która wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci jak i wszystkich zebranych, pozostanie na długo w pamięci  i na fotografiach przedszkolaków  naszego przedszkola oraz ich rodziców i najbliższych. Na znak przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej  i na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Odświętne stroje, kolorowe birety, wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia, które zamyka etap adaptacji.

Dziękujemy wszystkim  za przybycie i udział w tej pierwszej ważnej dla maluchów przedszkolnej uroczystości. Pozwoliła  ona rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci, nabytych przez trzy miesiące uczęszczania do przedszkola. Przedszkolakom  gratulujemy, życzymy dużo uśmiechu, radosnych i szczęśliwych chwil każdego dnia pobytu w  przedszkolu a rodzicom, by zawsze byli dumni ze swoich pociech.

Serdecznie Dziękujemy Radzie Rodziców oraz rodzicom za pomoc, zaangażowanie i przygotowanie drobnych upominków dla dzieci.