PRZEDSZKOLAKI WYSŁAŁY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA - WYCIECZKA NA POCZTĘ

Tematem bieżącego tygodnia w Grupie II była instytucja poczty i zawód listonosza......

Podczas zajęć przedszkolaki poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek, zakres usług pocztowych oraz zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. Dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

1 grudnia przedszkolaki z GRUPY II wybrały się na Pocztę znajdującą się na Osiedlu Młodych. Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami wykonywania usług pocztowych, z wyposażeniem punktu pocztowego oraz wysłanie listu do Św. Mikołaja z zaproszeniem do naszego przedszkola. Była to również dobra okazja do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Podczas wizyty przedszkolaki rozpoznały logo Poczty Polskiej, oglądały kartki, znaczki, przekazy pocztowe oraz wchodziły na wa paczkową. Najwiekszą atrakcją było nawilżanie znaczków pocztowych na specjalnej gąbce i naklejanie ich na zaadresowanej kopercie. A gdy Pani w okienku przybiła pieczęć pocztową, przedszkolaki z wielkim przejęciem udały się wspólnie do czerwonej skrzynki i wrzuciły list.

Mamy nadzieję, że zaproszenie szybko dotrze do Św. Mikołaja. Od teraz dzieci z jeszcze większą niecierpliwością będą czekać na przybycie tak długo wyczekiwanego Gościa.
Bardzo
Dziękujemy Pani Karolinie za miłą i fachową obsługę naszych małych klientów.

A tak między nami Rodzicami to Św. Mikołaj zapowiedział już swoja wizytę
i przybędzie do dzieci z naszego przedszkola we wtorek 6 grudnia o godz. 9.00.

FOTOGALERIA PONIŻEJ