PRZEDSZKOLAK MAŁY PRZYJACIEL KSIĄŻKI - ŚWIĄTECZNE CZYTANIE

Ewelina Dobosz

W dniu 19 grudnia do grupy IV jako pierwsza do czytania w ramach Innowacji Pedagogicznej „Przedszkolak mały przyjaciel książki” przybyła mama May – Pani Wioletta Zawiślak.

Przeczytała nam nowe bajki, które zakupiła do przedszkolnej grupy pt. "Co zrobi Frania? Oczekiwanie na Święta” i „Myszonek i trzaskający mróz” Po przeczytaniu dzieci odpowiadały na pytania do w/w bajek.

Frania ma ogromny problem z czekaniem na święta. Zwłaszcza z odliczaniem czekoladek w podarowanym przez ciocię kalendarzu adwentowym. Jak się jest tak niecierpliwą osóbką jak Frania, trudno jeść po jednej czekoladce dziennie. Dziewczynka próbuje i próbuje, jednak ostatecznie ponosi klęskę i zjada wszystkie słodycze na raz … Utrwaliliśmy pojęcie cierpliwość i mobilizacja.

Dzieciaki z grupy też czekają z niecierpliwością na święta a „Cierpliwość jest kluczem do szczęścia”

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przeczytanie bajki oraz zakupione przepiękne książki!

Zapraszamy chętnych rodziców do zgłaszania się w ramach innowacji pedagogicznej do czytania dzieciom.