JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Bożena Pazdan, Urszula Kmieć.

10 stycznia  dzieci z grupy V przedstawiły widowisko o Bożym Narodzeniu czyli Jasełka których treścią jest historia Narodzenia Pana Jezusa.

Najpierw po śniadaniu,  zaprezentowały się społeczności przedszkolnej, później po południu swoim najbliższym; Rodzicom, rodzeństwu.  Przedstawienie było wyjątkowe. Bożonarodzeniowa dekoracja sali, rekwizyty, niecodzienne stroje dzieci …Mali aktorzy z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie,  wokalne, a nawet umiejętności gry na wiolonczeli - Hania. Uroczystości towarzyszyły przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych przedszkolaków przy współpracy Absolwentów naszego przedszkola: Leny, Wojtka, którzy podzielili się swoim talentem z nami,  poświecili swój czas, aby uświetnić piękną muzyką nasze spotkanie.

Dziękujemy serdecznie Lenie Kotuli za przepiękną grę na skrzypcach, Wojtkowi Kmieć dziękujemy za wspaniały akompaniament na pianinie. Pragniemy też podziękować Marcelowi Przywara również naszemu Absolwentowi i Wojtkowi za udostępnienie sprzętu technicznego (światła, nagłośnienie).

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki którym stworzyły wspaniałą, radosną atmosferę. Spotkanie pozwoliło rozwinąć indywidualne  predyspozycje, uzdolnienia dzieci, pozwoliło przełamać nieśmiałość przed występami publicznymi.

Był to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, wzruszeń…Dzięki takim i podobnym działaniom budzimy w dzieciach potrzebę pielęgnowania rodzinnych tradycji, zwyczajów.

Dziękujemy również Rodzicom za wspólne kolędowanie, współpracę, zaangażowanie w przygotowanie strojów, utrwalanie wierszy… za okazywaną życzliwość.

GALERIA ZDJĘĆ 2 STRONY: