DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ - GRUPA IV

Marta Skiba

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 7 lutego.

Właśnie z tej okazji przedszkolaki z gr. IV wybrały się dzisiaj na spotkanie do Biblioteki Pedagogicznej. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez wysłuchanie bajki czytanej przez panią z biblioteki „Mój przyjaciel Necio.”oraz pogadankę na temat treści bajki. Następnie dzieci malowały kredkami Robota Necia. Na koniec przedszkolaki bawiły się w zabawę „Sieć” z wykorzystaniem włóczki, która sprawiła im dużą frajdę. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego a przede wszystkim zapamiętały strony internetowe które są bezpieczne dla dzieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu, mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. DBI jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ogólnoświatowa akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W ramach akcji w najbliższym czasie we wszystkich grupach zaplanowano jeszcze zabawy i indywidualne pogadanki z wychowawczyniami oraz grupowe prace plastyczne o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!