PROJEKT GRANTOWY

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole znalazło się wśród zwycięzców - kreatywnych projektów wspierających edukację matematyczną najmłodszych w II edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”! sponsorowanego jest przez mBank.

Tytuł naszego autorskiego projektu brzmi „KODUJEMY, RUSZAMY SIĘ I GRAMY - MATEMATYCZNE KOMPETENCJE ROZWIJAMY”, realizowany będzie od 1 marca 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku. Uczestniczyć w nim będą dzieci z wszystkich grup.

Cele projektu:
1. Wsparcie rozwoju kompetencji matematycznych dzieci w wieku 3-6 lat, poprzez codzienne zajęcia, zabawy z wykorzystaniem nowych gier i pomocy do kodowania połączonych z ruchem, prowadzone w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2023 r.
2. Poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola się o nowe gry i pomoce dydaktyczne co wpłynie na urozmaicenie codziennych zajęć nowymi metodami, a tym samym przyczyni się do niwelowania trudności i rozwijania uzdolnień matematycznych u dzieci.
3. Promowanie dobrych praktyk edukacyjnych, popularyzacja w szczególności edukacji matematycznej wśród rodziców poprzez prelekcję i poradnik matematyczny dla rodziców na stronie przedszkola oraz w środowisku lokalnym poprzez informacje w mediach.

Informacje o projekcie oraz relacje z realizowanych działań umieszczać będziemy na stronie internetowej naszego przedszkola w nowopowstałej zakładce PROJEKT GRANTOWY.
Zapraszamy do jej odwiedzania.